Dzierżoniów, Polecamy, Sport

Norbert Warchoł uczestnikiem Mistrzostw Świata w Zapasach

W dniach 4-9 września w Atenach odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetek i Kadetów w zapasach. W składzie Reprezentacji Polski wystąpiło 7 zawodniczek: Natalia Walczak 46 kg, Klaudia Czyzio 49 kg, Amanda Tomczyk 52 kg, Angelika Mytkowska 56kg, Patrycja Dudek 60 kg, Magdalena Kisielińska 65kg oraz Wiktoria Chołuj 70 kg.

norbert_warchol_uczestnikiem_mistrzostw_swiata_w_zapasach_hddtv

Najlepiej w Mistrzostwach Świata spisała się Wiktoria Chołuj, która zdobyła brązowy medal w kat. 70kg. Nasza zawodniczka w walce o brązowy medal położyła na łopatki zawodniczkę z Indii. Niestety w pojedynku o brązowy medal uległa Angelika Mytkowska kat. 56 kg, która uplasowała się na V pozycji. VIII pozycję wywalczyła Patrycja Dudek kat. 60 kg.

Niestety w pierwszym pojedynku kontuzji łokcia doznała nasza tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Europy Natalia Walczak, która uplasowała się na XVIII pozycji. Na XV pozycji uplasowała się Klaudia Czyzio a XVI lokata przypadła Amandzie Tomczyk kat. 52kg.

W roli asystenta Reprezentacji Polski Juniorek Młodszych powołany został Norbert Warchoł.

Cieszę się bardzo, że mogłem uczestniczyć w takiej imprezie jak Mistrzostwa Świata. Było to dla mnie wielkie przeżycie oraz zaszczyt, że mogłem reprezentować nasz kraj. Chciałbym również podziękować za wsparcie podczas wyjazdu Dzierżoniowa, Bielawy i firm DRG Agro Group z Tuszyna – Rafał oraz Daniel Gogolewscy, Domino Polska Eugeniusz Świszcz, Zofia Świszcz, Profesjonalne Centrum Odżywek Sportowych Arkadiusz Rogowski – mówi Norbert Warchoł.

źródło: UM Dzierżoniów

12 września 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *