Bielawa, Ważne!

Nowe chodniki i miejsca parkingowe w Bielawie

W ostatnich dniach zakończyła się modernizacja kilku dróg i chodników w Bielawie. Zmianą, którą na pewno zauważyli mieszkańcy, jest budowa miejsc parkingowych, zatoki autobusowej oraz modernizacja chodnika przy ulicy Żeromskiego (od ulicy Włókniarzy do ulicy Przedwiośnie). 

Dużym ułatwieniem dla mieszkańców jest także budowa miejsc postojowych przy ulicy Hempla (między budynkami o numerach od 2 do 8). Dzięki niej samochody nie parkują już na fragmencie jezdni i nie blokują przejazdu innym kierującym. Dodatkowo miasto wykonało modernizację oświetlenia części ulicy Hempla oraz przebudowę chodnika.

Natomiast przy ulicy Wysokiej wybudowany został chodnik (od skrzyżowania ulic Wysokiej i Korczaka do drogi betonowej), który ułatwia pieszym dojście do jeziora bielawskiego. Oprócz tego, w sąsiedztwie budynków mieszkalnych znajdujących się przy ulicy Wysokiej, wykonano nową nakładkę asfaltową i miejsca postojowe. Modernizację zrealizowano przy współpracy ze spółką Wodociągi i Kanalizacja, która przeprowadziła w tym miejscu wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej.

źródło: UM Bielawa

30 października 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *