Aktualności, Bielawa, Ważne!

Nowi oficerowie

13 czerwca odbyła się uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski Policji, a wśród mianowanych było trzech funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bielawie.

Policja ma 318 nowych oficerów. Uroczystego mianowania na stopień podkomisarza dokonał Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Zastępca KGP nadinsp. Jan Lach. Przemawiając do nowo mianowanych zgromadzonych na placu apelowym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Komendant Główny Policji podkreślił, że to oni są przyszłością Policji.

13 czerwca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta promocja na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji. Postanowieniem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy na stopień podkomisarza zostało mianowanych 318 policjantów, a wśród nich byli policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w Komisariacie Policji w Bielawie. Na stopień podkomisarza awansowali: Sławomir Myszkowski, Maciej Cenarski i Krzysztof Dorużyński.

W promocji oficerskiej obok kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji wzięli udział Arcybiskup Metropolita Warmiński dr Józef Górzyński, Wojewoda Warmiński Artur Chojecki, Komendanci Wojewódzcy, Komendant CBŚP, komendanci szkół Policji, przedstawiciele kierownictwa służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych i administracji oraz resortu obrony narodowej, administracji rządowej i samorządowej, duchowieństwa oraz instytucji współpracujących z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest jedyną w Polsce uczelnią służb państwowych, od wielu lat kształcącą policyjnych specjalistów i kadrę kierowniczą. Równocześnie jest ona głównym ośrodkiem edukacyjnym i naukowym Policji. Jest wyspecjalizowanym ośrodkiem kształcenia na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Uczelnia prowadzi szkolenia i doskonalenie zawodowe oraz studia pierwszego i drugiego stopnia nie tylko dla policjantów oraz funkcjonariuszy pozostałych służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, ale również daje możliwość kształcenie na studiach osobom cywilnym.

źr.: KPP Dzierżoniów

15 czerwca 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *