Dzierżoniów, Edukacja, Gmina Dzierżoniów

O bezpiecznych wakacjach w szkołach podstawowych i gimnazjach

Przy okazji rozpoczynających się wakacji dzierżoniowscy policjanci w ramach realizowanych zadań prewencyjnych rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi oraz młodzieżą. Celem tego przedsięwzięcia jest przypomnienie najmłodszym i uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także zwrócenie uwagi na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać spędzając czas wolny w domu i poza miejscem zamieszkania. W zajęciach uczestniczyły szkoły podstawowe  i gimnazjalne z miasta i gminy Dzierżoniów.

ddz2

Spotkania z funkcjonariuszami odbyły się w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie miasta. Policjanci odwiedzili również uczniów szkól zlokalizowanych na terenie gminy wiejskiej. Głównym ich celem jest przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno w kwestii ruchu drogowego i przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych, ale także zwrócenie uwagi na zagrożenia pojawiające się w Internecie dotyczące tzw. „cyberprzemocy”. Podczas wizyt dzierżoniowscy funkcjonariusze omówili temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz konsekwencji nieodpowiedniego zachowania.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami zwrócono uwagę na zagrożenia, jakie mogą wiązać się z zawieraniem nowych znajomości, o które z pewnością nie będzie trudno podczas tego typu wyjazdów. Uczniowie przyznali, że w kontaktach z osobami obcymi, należy być ostrożnym i starać się przewidywać konsekwencje swojego zachowania.

Z najmłodszymi policjanci rozmawiali o poruszaniu się po drodze, również rowerem, stosowaniem elementów odblaskowych i zapinaniem pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypomnieli również maluchom numery alarmowe oraz to, jak powinny się zachować, kiedy zaczepi je osoba obca.

Podczas spotkań przybliżono uczestnikom, na czym polega służba w Policji i w jakich sytuacjach można poprosić o pomoc funkcjonariusza.

źródło: KPP Dzierżoniów

 

22 czerwca 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *