Aktualności, Bielawa, Fotogaleria

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W południe 1 sierpnia przy pomniku Pamięci Narodowej bielawscy kombatanci uczcili 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Spotkanie na Placu Kombatantów rozpoczęło się od uroczystego odśpiewania hymnu państwowego, po którym burmistrz miasta Piotr Łyżwa wygłosił przemówienie okolicznościowe. 

ZOW1IMG_1036

Kwiaty pod obeliskiem złożyli kombatanci, przedstawiciele władz miasta, przewodniczący Rady Miasta oraz radni, przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych, bielawskich szkół, organizacji społecznych, kulturalnych, politycznych, kościelnych, sportowych, harcerskich, Policji i Straży Miejskiej. Wiązankę kwiatów złożyła również delegacja w imieniu posłanki na Sejm, Minister Edukacji Anny Zalewskiej. Uroczystość zakończyła się wysłuchaniem pieśni powstańczej.

W tym szczególnym dniu również dla oddania hołdu poległym w powstaniu bohaterom o godzinie 17.00 podobnie jak w wielu miastach Polski, tak i w Bielawie usłyszeć będzie można syreny alarmowe. Przypominamy, by dziś zatrzymać się i chwilą ciszy uczcić pamięć tych, którzy walczyli za naszą wolność. W trakcie trwających ponad 2 miesiące walk w Warszawie zginęło 18 tysięcy powstańców i 150 tysięcy cywilów.

źródło: UM Bielawa

2 sierpnia 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *