Aktualności, Bielawa, Ważne!

Od skóry do kości wspieram pacjentów onkologicznych

Czerniaki i mięsaki mają kilka wspólny cech. Są bardzo agresywnymi nowotworami i często dotykają młodych ludzi, którzy właśnie wkroczyli w wiek dorosłości. Można z tymi nowotworami wygrać, jeśli zostaną wykryte wcześnie – później jest już dużo trudniej.

Świadomość istnienia tych nowotworów jest więc bardzo istotna. Dlatego ruszam wzdłuż wybrzeża polski, aby budować wiedzę wśród zdrowych, a także pomóc chorującym. Około 600. kilometrowy „spacer” naszym pięknym wybrzeżem dedykuję pacjentom onkologicznym i ich rodzinom – podopiecznym Stowarzyszenia SARCOMA.

A o to moja historia.

Mam na imię Marta, pochodzę z miejscowości Bielawa na Dolnym Śląsku.
W 21 dni zamierzam zdobyć pieszo polską linię brzegową, od granicy niemieckiej, aż po granicę z Rosją.
Marsz towarzyszy mi od wielu lat i jest dla mnie najlepszą formą spędzania czasu wolnego w ramach aktywności zdrowotnej. Po głębszym namyśle stwierdziłam, że chciałabym przejść tę wielką odległość nie tylko dla siebie.

Wtedy też zwróciłam się do fundacji i stowarzyszeń z pytaniem , czy moja inicjatywa mogłaby się okazać, w jakikolwiek sposób przydatna. Po rozmowie ze Stowarzyszeniem „SARCOMA”, nie miałam już żadnych wątpliwości, że był to trafiony pomysł. Stowarzyszenie działa na rzecz pacjentów onkologicznych a w szczególności tych dotkniętych nowotworami skóry i kości.

Działania SARCOMY są mi bardzo bliskie, bowiem po długiej walce z mięsakiem odeszła moja babcia. Wiem, jak przebiega choroba i z czym się wiąże leczenie Mam również świadomość jak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrycie czerniaka – agresywnego nowotworu skóry.
Z chorobą tą borykało się kilkoro moich przyjaciół. Ja sama również staram się regularnie oglądać swoją skórę i każde nowe znamię, a w razie jakiegokolwiek podejrzenia konsultować się z lekarzem.

Moja podróż wzdłuż polskiego wybrzeża ma podkreślić znaczenie profilaktyki i wczesnej diagnostyki zarówno nowotworów skóry jak i kości – stąd hasło OD SKÓRY DO KOŚCI.
Pragnę także zebrać środki dla podopiecznych Stowarzyszenia Sarcoma – m.in. na niezbędna często protezy. Każde wsparcie ma ogromne znaczenie! Dlatego nie wahajcie się. Możecie pomóc.

W imieniu swoim, Stowarzyszenia SARCOMA oraz pacjentów w czerniakami i mięsakami z góry dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się na dokonanie wpłaty.
Trzymajcie za mnie kciuki! ☺🌞👍👣👣👣

Marta

Wsparcia możesz udzielić tutaj: https://www.facebook.com/donate/2219686811651685/

21 września 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *