Aktualności, Dzierżoniów, Ważne!, Zapowiedzi

Orszak Trzech Króli po raz czwarty

Ulicami Dzierżoniowa już po raz czwarty przemaszeruje 6 stycznia Orszak Trzech Króli.

orszak_trzech_kroli_2016_zapowiedz

Uczestnicy orszaku w papierowych koronach na głowie i ze śpiewnikami kolęd  wyruszą z kościoła Maryi Matki Kościoła i przejdą ulicą Świdnicką, następnie przez Rynek i do szopki. Tak jak w ubiegłym roku, Orszak rozpocznie się o godz. 14.30 od koncertu kolęd zespołu „Eirene” działającego w kościele MMK.

Na godz. 15.00 zaplanowano Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 15.15 uczestnicy będą mogli obejrzeć żywe jasełka, czyli scenki biblijne, tj.: „Dwór króla Heroda” w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1, „Republika przyjemności” ( I LO), „Anioł Boży” (uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek).

Procesja uczestników Orszaku Trzech Króli zaplanowana jest na godz. 16.00. Towarzyszyć jej będzie wspólne śpiewanie kolęd z udziałem scholi z kościoła pw. Królowej Różańca Świętego. O godz. 16.15 już w Rynku, obejrzymy scenkę „Walka dobra ze złem” (uczniowie ZS nr 3).

O godz. 16.50 Trzej Królowie, w których wcielą się burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i właściciel Edytora Tomasz Ligięza, złożą dary Świętej Rodzinie. Imprezę zakończy koncert kolęd w wykonaniu chóru Kanon i Miejskiej Orkiestry Dętej.

Wielkie uliczne jasełka – taki jest zamysł organizatorów Orszaku Trzech Króli. Jest to próba przywrócenia świetności dawnym zwyczajom wspólnego kolędowania opartym na wielopokoleniowej tradycji wyrosłej na gruncie kultury chrześcijańskiej. To także idea promowania Święta Objawienia Pańskiego. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.

źródło – UM Dzierżoniów

5 stycznia 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *