Fotogaleria, Sporty walki, Ważne!

Otwarcie nowej siedziby DKSKK w Dzierżoniowie (Galeria, Wideo)

Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin zakończył wieloletnią tułaczkę i osiadł w nowej siedzibie na os. Jasnym 23 w Dzierżoniowie. Uroczyste otwarcie klubu po remoncie nastąpiło 8 stycznia.

karate (5)

Miejsca na siedzibę klubowi udzieliła Spółdzielni Mieszkaniowa. – Dla nas jest to bardzo ważne, że po wielu latach przywróciliśmy tym pomieszczeniom funkcję sportowo-kulturalną. W latach 80. całe piętro budynku zajmowała szkoła podstawowa, było to w czasach wyżu demograficznego. Później budynek spełniał funkcję handlowo-usługową. Od pewnego czasu był niezagospodarowany. Pojawił się pomysł nawiązania współpracy z klubem sportowym, Rada Nadzorcza przychyliła się do tego pomysłu i dzięki temu mamy dzisiaj otwarcie – mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Daniel Kolinko. – Klub przeprowadził remonty wewnątrz, a my jako spółdzielnia wyremontowaliśmy elewację, podjazdy, strefy wejściowe. Ściany oczywiście zostały ocieplone.

Klub zajmuje 433 m2. Pomieszczenia wynajmuje od spółdzielni. Natomiast burmistrz Dariusz Kucharski, także na wniosek spółdzielni postanowił wyjść naprzeciw klubowi i zwolnił go z podatku od nieruchomości. To ważna kwestia i konkretna pomoc skierowana do klubu.

Pierwsza sekcja karate kyokushin została założona przez Jerzego Bednarka w 1977 roku. Ja prowadzę zajęcia od 1984 roku. W Dzierżoniowie mieliśmy zajęcia w SP nr 1, SP nr 5 i w ZG nr 3, była też krótka przygoda u sióstr Salezjanek, niestety była to pomyłka – mówi prezes DKSKK Marcin Staściuk. – Od wielu lat szukałem jakiegoś pomieszczenia. Skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią, która miała do zaoferowania te pomieszczenia, czyli 433 m2. To dla nas było troszeczkę za dużo, ale porwaliśmy się na to i jak widać efekt jest piorunujący. Na pomieszczenia klubowe składają się: sala treningowa, szatnie dla chłopców i dziewcząt, w kolejnym pomieszczeniu powstanie siłownia, będzie gabinet masażu, a w kolejnym dużym pomieszczeniu powstanie sala konferencyjna. Klub jest niezwykle dumny z efektownej recepcji. Prace rozpoczęto w czerwcu. Potrwały nieco ponad pół roku. Oczywiście pozostało jeszcze wiele pracy, ale te najważniejsze zostały już wykonane, a zawodnicy ćwiczą na nowej sali. Remont został przeprowadzony dzięki ofiarności sponsorów i wkładowi pracy zawodników, rodziców i przyjaciół klubu.

W trakcie uroczystości zostały wręczone podziękowania sponsorom, certyfikaty dla zawodników, a także wyróżniono tych najlepszych w minionym roku.

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW

Sponsor Złoty

Frankonia Poland Dzierżoniów, Krzysztof Zawadzki

ZUK Pieszyce, Tadeusz i Marek Drozdowscy (transport gruzu)

DRG Agro Grup Dzierżoniów, Paweł Gogolewski z synami Dawidem i Danielem

ACCO Mate solidny biznes Dzierżoniów, Agnieszka i Radosław Rosa (zakup wyposażenia sali)

Sponsor Srebrny

Zakład Rolny Kuchary, Kinga i Radosław Łabudowie

Przedsiębiorstwo Handlowe Pieszyce, Renata Drozdowska-Łyżwa, Wojciech Łyżwa (za całokształt wspierania klubu)

Witold Kiersnowski (prace na rzecz klubu)

Damian drabik (prace na rzecz klubu)

Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie (całokształt wspierania klubu), prezes Elżbieta Nowakowska-Akkermans

Sponsor Brązowy

PPHU KAM-DIAM Piława Górna, Alicja i Grzegorz Haścowie

TOMAEX sp. z o. o. Dzierżoniów, Tomasz winkowski

Stylowe Meble, Antyki, Krzysztof Droszczak (wyposażenie biura)

———

Ponadto rozprowadzane były cegiełki. Zebrano w ten sposób 10.900 zł.

Matę wartą 6.500 zł sponsorował Urząd Miasta w Dzierżoniowie (5.000 zł) i Urząd Gminy Dzierżoniów (1.500 zł).

 

9 stycznia 2016

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *