Inne, Sport

Paszkowski mistrzem celuloidowej piłeczki

W poniedziałek 9 maja w stolicy Austrii, Wiedniu, oficjalnie zakończyły się tegoroczne XXVII Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej, które zostały zorganizowane wspólnie ze Słowacją. W trwających od 4 maja zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 1300 zawodników i zawodniczek oraz 200 wolontariuszy, wśród których nie zabrakło także 165-osobowej reprezentacji Salosu.

salos

Większość polskiej ekipy ze stowarzyszeń lokalnych Salos Dzierżoniów, Płock, Rzeszów, Sępopol, Słupsk, Suwałki i Rzeszów rywalizowała w czterech dyscyplinach sportowych (piłka nożna 11- i 5-osobowa chłopców i 8-osobowa dziewcząt, piłka siatkowa, koszykówka, tenis stołowy) w stolicy Słowacji, Bratysławie.

W dzierżoniowskiej ekipie rewelacyjnym występem z rakietką i celuloidową piłeczką w dłoniach popisali się Bartosz Paszkowski, który zdobył złoty medal w grze pojedynczej i podwójnej w kategorii seniorów oraz srebrna para Michał Marmol i Kajetan Garbowski w grze podwójnej.

Nie były to pierwsze medale Bartosza Paszkowskiego w salezjańskich igrzyskach, bowiem rok temu w stolicy Piemontu, Turynie, także wywalczył złoto w deblu wraz z Czechem Matejem Mazurkiem i srebro w grze pojedynczej. Ten bardzo utytułowany już tenisista stołowy jest obecnie uczniem Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie. – Miałem chyba dziewięć lat, gdy po raz pierwszy chwyciłem za rakietkę – wspomina 17-letni Bartek Paszkowski. – Moja głowa ledwo wystawała ponad stół, ale mama zauważyła, że i tak świetnie sobie radzę, dlatego bezskutecznie szukała dla mnie klubu, w którym mógłbym trenować tenis stołowy. Do dzierżoniowskiego Salosu trafiłem cztery lata temu dzięki mojemu kuzynowi, który dowiedział się o jego istnieniu i będę w nim grać jeszcze przez rok. Marzę o tym, by w przyszłości być opiekunem w Salosie, a może i trenerem – podsumowuje dwukrotny złoty medalista światowych igrzysk salezjańskich.

16 maja 2016

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *