Sport

Paulina Martyka ze złotym medalem

Paulina Martyka, zdobyła złoty medal i Tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zapasach Kobiet – Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych 15-17 lat. 

martyka6

Zawody odbyły się w dniach 1-3 maja w Olsztynie, a powiat dzierżoniowski reprezentowały: Paulina Martyka (60 kg) z MULKS Junior Dzierżoniów, Natalia Koperska (38 kg) oraz Roksana Łosyk (56 kg) reprezentujące UKS Iron Bulls Bielawa oraz Sylwia Martyka (56 kg) z pieszyckiego ULKS Sowa.

W zmaganiach najlepiej spisała się Paulina Martyka, która po zwyciężeniu w czterech pojedynkach zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Natalia Koperska oraz Sylwia Martyka, które wywalczyły srebrne medale i tytuły wicemistrzowskie. W pojedynku o brązowy medal niestety przegrała Roksana Łosyk i tym samym uplasowała się na 5 pozycji w kraju. Jest to historyczny moment dla zapasów z naszego regionu, gdyż dziewczęta zdobywając tak wysokie laury mają możliwość pojechać na Mistrzostwa Europy bądź Świata w zapasach kobiet.

– Jestem dumny ze swoich podopiecznych, gdyż dały mi wiele radości w swoich zmaganiach. Cieszę się, że rozwijają się i podnoszą poziom sportowy. Jest to najlepsza wizytówka dla naszego regionu, gdzie możemy go promować. Wielkie podziękowania dla Firmy DRG Agro Group Team z Tuszyna, która wspiera nas w osiąganiu najwyższych laur sportowych – powiedział po zawodach Norbert Warchoł.

red

4 maja 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *