Piłka Ręczna, Sport

Piłka ręczna. Zwarli szyki i wygrali (AZS Zielona Góra – Żagiew Dzierżoniów 23:29)

W ostatniej kolejce tej rundy szczypiorniści Żagwi także nie zawiedli, pokonali trzecią w tabeli ekipę z Zielonej Góry i to na ich terenie. Dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie podopiecznych trenera Macieja Łazora jest bardzo wymowne, bo ma ono szczególną wartość przed pojedynkami rewanżowymi.

Do szóstej minuty gry swoją taktykę narzucała gospodarzom Żagiew. Później role się odwróciły, gdy gospodarze zdobyli dwie kolejne bramki z rzutów karnych i kiedy zaczęli celnie rzucać Orliński i Zakniewicz. Dzierżoniowianie jednak odrobili straty najpierw w 17. minucie (8:8), a także trzy minuty później. Akademicy jednak nie zamierzali oddać prowadzenia i wciąż utrzymywali jednobramkową przewagę. W końcówce pierwszej połowy to jednak oni odskoczyli na trzy celne rzuty, którym Żagiew nie potrafiła zapobiec. Po przerwie, gdy zielonogórzanie zdobyli kolejną bramkę z rzutu karnego, dzierżoniowskim szczypiornistom natychmiast podskoczyło z tego powodu ciśnienie, bo „rozjuszeni” natychmiast zwarli szyki obronne, z których wyprowadzali szybkie kontrataki. Serię sześciu goli zapoczątkował najpierw z rzutu karnego Andrzej Brygier, a po nim to samo zrobili jeszcze po szybko przeprowadzonych akcjach także Dawid Dawydzik, Jakub Adamek, dwukrotnie Łukasz Chrążyczewski i Mateusz Błażkiewicz. Najbardziej popisowy przez Żagiew był jednak ostatni kwadrans, bo kiedy akademicy ponownie objęli prowadzenie (21:20) nasi ponownie wykonali ten sam manewr taktyczny, jak na początku drugiej połowy zdobywając tym razem aż dziewięć bramek, które zapewniły im niepodważalne zwycięstwo.

11. kolejka: AZS Zielona Góra – ŻAGIEW Dzierżoniów 23:29 (14:11)
AZS: Marek Kwiatkowski – Jędrzej Zakniewicz (7), Kamil Łuczak, Maciej Orliński (4), Cyprian Kociszewski (5), Artur Dymkowski, Kevin Polito, Łukasz Łuka (3), Marcin Zaskowski, Tomasz Gintont (1), Adam Szarłowicz, Marcin Nowicki, Grzegorz Mielczarek, Kacper Urbańczak (2), Jakub Pawlicki, Łukasz Zarowicz (1).
Trener: Bronisław Mały.
Kary: 12 minut.

Żagiew: Maksymilian Madaliński, Damian Mateusiak – Rafał Grzelczak, Bartosz Galik (2), Piotr Piróg (1), Dawid Platt (1), Mateusz Matlęga, Dawid Dawydzik (5), Maciej Seroczyński, Damian Kalinowski, Jakub Adamek (7), Łukasz Chorążyczewski (4), Mateusz Błażkiewicz (1), Grzegorz Dziewic (3), Andrzej Brygier (5).
Trener: Maciej Łazor.
Kary: 4 minuty.