Siatkówka

Planowe zwycięstwo, ale trudne przetarcie z Gubinem

Sobotnie spotkanie OFM Bielawianki Bester Bielawa w Bielawie z ostatnim zespołem 2 grupy II ligi MLKS A.Z. IWANICCY Gubin-Krosno Odrzańskie nie należało do najłatwiejszych, mimo że teoretycznie goście przyjechali do hali lidera skazani na pożarcie. Tak jednak nie było, bowiem na pozór zdecydowany faworyt męczył się z juniorami z Gubina i Krosna, szczególnie w pierwszym i trzecim secie. Ale takie mecze mają właśnie to do siebie, że gra się tak jak przeciwnik pozwala i w tym meczu właśnie tak było.

bielawiankagubin_07

Młodzi siatkarze z województwa lubuskiego grali poprawnie, ale bez finezji, co uśpiło bielawskich zawodników. Każdy z siatkarzy Bielawianki chciał wygrać szybko i bardzo przekonująco 3:0, ale się nie udawało i trzeba było walczyć do samego końca. W pierwszej partii było nawet niebezpiecznie w końcówce, bo goście doprowadzili do remisu po 23. Skuteczny blok, a następnie kiwka wychowanka zespołu z Gubina, a obecnie przyjmującego Bielawy Arkadiusza Jutrzenki uspokoiła nieco kibiców. A co do publiczności, to Ci co się pojawili na trybunach, także zacierali oczy ze zdumienia sytuacją na parkiecie. Mogła wynikać także z tego, że w meczu tym trener Marcin Jarosz sprawdził na pełnym dystansie drugiego rozgrywającego Tymoteusza Gajka oraz próbował w trakcie spotkania awaryjnego rozwiązania z Piotrkiem Janiakiem w roli atakującego (Oskar Grabowski dalej leczy kontuzję stawu skokowego). W takich spotkaniach jest czas na takie zgrywanie i sprawdzanie niektórych rozwiązań i tak było właśnie na meczu z Volleyem. Dodamy tylko, że Gubin przyjechał w ośmioosobowym składzie (część zawodników miała tego dnia studniówki).

OFM Bielawianka Bester Bielawa vs MLKS A.Z. IWANICCY Gubin-Krosno Odrzańskie 3:0 (23, 18, 21)

OBBB: Gajek, Strubbe, Jutrzenka, Dalecki, Glinka (K), Tomiałowicz, Kukla (libero 1) oraz Polakowski (libero 2), Janiak, Durski, Skwarcan
Volley:  Buła (K), Drela, Strzałkowski, Chojnacki, Kozik, Mozalewski, Zalewski W.(libero) oraz Zalewski K.

Po 14. kolejce Bielawianka utrzymuje fotel lidera w grupie 2 II ligi, a dodatkowo powiększa przewagę nad trzecim i czwartym zespołem (zarówno Astra Nowa Sól i Sobieski Żagań przegrały swoje spotkania). Obecnie Bielawianka ma pięć oczek przewagi nad Orłem Międzyrzecz, który awansował na fotel wicelidera po wygranej 3:0 w Żaganiu i pięć nad Astrą (przegrana 2:3 we Wrocławiu) oraz akademikami z Zielonej Góry, którzy w sobotę odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu (bez

Już za tydzień, 23 stycznia spotkanie z wiceliderem – Orłem Międzyrzecz (sobota SP 10 w Bielawie, godz. 18.00). Mecz ten może być przetarciem przed play-off, bo nie jest wykluczone, że to właśnie z tym zespołem Bielawianka spotka się w następnej rundzie w walce o Turniej Półfinałowy o I ligę.

źródło – new.bielawianka-siatkowka.pl

fot. Łukasz Gryś, cały album dostępny jest tutaj

18 stycznia 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *