Aktualności, Bielawa, Ważne!

Policja skontrolowała działania władz Bielawy

W czwartek 22 lutego funkcjonariusze Policji pojawili się w Urzędzie Miasta Bielawy. Jak informuje Rzecznik Bielawy, była to rutynowa kontrola, które przeprowadzane są w każdej gminie w Polsce.

Na portalu miasta możemy przeczytać oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

W związku z pojawiającymi się informacjami, na temat tzw. „wkroczenia Policji” do Urzędu Miasta w Bielawie wyjaśniamy: 22 lutego na wniosek Policji, Urząd Miejski w Bielawie przekazał funkcjonariuszom dokumenty i zapisy elektroniczne dotyczące inwestycji realizowanych przez miasto.

Wizyta policjantów w urzędzie trwała kilka godzin i po otrzymaniu wspomnianych dokumentów, została zakończona. Należy podkreślić, że gmina Bielawa, jak każda inna gmina, jest kontrolowana corocznie od kilku do kilkunastu razy, przez powołane do tego ustawowo organy kontroli. Kontrole są naturalną rzeczą i służą transparentności działań organów publicznych.

Dla przykładu, w minionym roku bielawski magistrat był kontrolowany między innymi przez: Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Regionalną Izbę Obrachunkową, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Urząd Marszałkowski.

źródło: UM Bielawa

23 lutego 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *