Na sygnale, Ważne!

Policja uruchomiła mapę zdarzeń drogowych! Sprawdź, w których miejscach dochodzi do wypadków i kolizji.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie opracowali i uruchomili mapę zdarzeń drogowych. Zaznaczono na niej miejsca, gdzie dochodzi do wypadków drogowych, w tym również tych najtragiczniejszych – zdarzeń z udziałem pieszych oraz kolizji drogowych. Dane sięgają 2014 r. i systematycznie codziennie uzupełniane są o nowe zdarzenia. Ile takich punktów istnieje na terenie naszego powiatu?

wypadkidrogowe

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, opracowali mapę zdarzeń  drogowych za lata 2014-2017. Pod uwagę wzięte zostały zdarzenia z udziałem pieszych, wypadki drogowe, wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym oraz kolizji drogowe. Jak wynika ze statystyk, problematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest poważnym wyzwaniem dla dzierżoniowskich policjantów. Dążąc do poprawy sytuacji konieczne jest między innymi wyznaczenie miejsc niebezpiecznych, które po ich lokalizacji na interaktywnej mapie, posłużą podejmowaniu odpowiednich działań. Prezentowane mapy są doskonałym narzędziem, którym mogą posługiwać się nie tylko mieszkańcy zainteresowani stanem bezpieczeństwa na drogach w powiecie dzierżoniowskim, ale również zarządcy dróg, którzy są zobligowani do dbałości o infrastrukturę drogową. Dla każdego zdarzenia można wyświetlić jego datę i godzinę, dokładne umiejscowienie, kto uczestniczyła w zdarzeniu, rodzaj i przyczynę, wskazanie sprawcy oraz krótki opis.

Informacje o zdarzeniach drogowych na terenie powiatu dzierżoniowskiego dostępne są na mapach google:

Wypadki w latach 2014-2017

Wypadki śmiertelne w latach 2014-2017 – planowane jest wprowadzenie lat wcześniejszych

Zdarzenia z udziałem pieszych w latach 2014-2017

Kolizje drogowe w 2017 r.

Wszystkie mapy dostępne są na strony internetowej KPP Dzierżoniów w dziale Aktualności – Zdarzenia drogowe. Mapa zdarzeń drogowych jest ciągle rozwijana i będzie uzupełniana nowymi danymi oraz poszerzana o nowe funkcjonalności.

źródło – KPP Dzierżoniów

8 lutego 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *