Na sygnale, Ważne!

Policjanci apelują do kierowców

24 kwietnia, przed 16:00 na jednej z dróg powiatu dzierżoniowskiego miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. Nie żyje 9-letnie dziecko i 46-letnia kobieta. Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie teraz, kiedy może występować brak koncentracji, spowodowany tak zwanym przesileniem wiosennym, nie tylko stosowali się do przepisów ruchu drogowego, ale również dostosowali prędkość do panujących warunków na drodze. Należy jechać ostrożnie, być wypoczętym i skoncentrowanym.

Zdjęcie ilustracyjne

Przedwczoraj przed godziną 16.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Piławie Górnej na skrzyżowaniu ulicy Groszowieckiej z drogą wojewódzka nr 382. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 46-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego, podróżująca mazdą, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 20 letniemu mężczyźnie jadącemu audi i doprowadziła do zderzenia bocznego. Uderzenie było tak duże, że mazda wywróciła się na dach. Niestety będący w tym pojeździe 9-letni chłopiec zginął na miejscu. Kierująca z ciężkimi obrażeniami ciała została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. 46-latki także nie udało się uratować.

Na miejscu zdarzenia czynności procesowe, z udziałem biegłego sądowego z zakresu wypadków drogowych, nadzorował Prokurator Rejonowy. Organ ten prowadził będzie śledztwo celem wyjaśniania wszystkich okoliczności oraz przyczyn tego wypadku.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę, pamiętajmy o tym, aby wybierając się w dalszą podróż – być wypoczętym. Warto też zadbać o stan techniczny samochodu, oświetlenie i hamulce.

26 kwietnia 2019

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *