Na sygnale

Policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki

18 września policjanci zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Zabezpieczono ponad 200 porcji marihuany, a dodatkowo jednej przedstawiono zarzut handlu środkami odurzającymi.

Funkcjonariusze policji z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki.

Pierwszy wpadł 23 latek, który posiadał przy sobie blisko 15 porcji marihuany. To był początek kłopotów młodego człowieka. Dalsze czynności wykazały, że mężczyzna jest posiadaczem jeszcze ponad 212 porcji marihuany, które przechowywał u swojego 26-letniego kolegi. Policjanci dodatkowo zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu handlu narkotykami.

W trakcie czynności wykonywanych w miejscu zamieszkania u 26 letniego mężczyzny ujawniono także marihuanę należącą do niego. Nie była to duża ilość, jednak mężczyzna będzie odpowiadał za posiadanie narkotyków.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źr.: KPP Dzierżoniów

21 września 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *