Aktualności, Dzierżoniów

Policyjne patrole rowerowe w Dzierżoniowie

Funkcjonariusze pełniący służbę na rowerach nie od dziś patrolują miejsca, do których dojazd samochodem jest utrudniony lub wręcz niemożliwy. W trakcie służby policjanci zwracają uwagę w szczególności na wykroczenia społecznie uciążliwe , reagują na wszelkie rodzaju przejawy łamania prawa.

pr2

Od kwietnia 2014 r. w Dzierżoniowie oraz na obszarze sześciu innych powiatów województwa dolnośląskiego ruszyły policyjne patrole rowerowe. Policjanci pełniący służbę prewencyjną patrolują od wiosny do jesieni obszary rekreacyjne i turystyczne, czyli rejony, gdzie często nie może wjechać radiowóz. Ponieważ policjant na rowerze szybciej dotrze na miejsce niż patrol pieszy, a funkcjonariusze podczas takiej właśnie służby są bliżej obywateli.

Policjanci podczas służby na rowerach patrolują w szczególności parki i skwery zielone między blokami, place zabaw oraz miejsca wyłączone z ruchu pojazdów, a także ścieżki rowerowe. Podstawowym zadaniem funkcjonariuszy jest zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego oraz wykroczeniom i przestępstwom.

Policjanci zwracają uwagę na zachowania niezgodne z prawem. Wobec osób, które popełniają wykroczenia stosowane jest m.in. postępowanie mandatowe lub kierowane są  wnioski do sądu o ukaranie.

Funkcjonariusze rozmawiają także z ludźmi odpoczywającymi w parkach lub w pobliżu szlaków rowerowych na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariusze na jednośladzie często obecni są też na placach zabaw, gdzie podczas spotkań z dziećmi prowadzonych w ramach działań „Bezpieczne wakacje” rozdają elementy odblaskowe.

źródło: KPP Dzierżoniów

28 sierpnia 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *