Bielawa, Ważne!

Pomagają bezdomnym i potrzebującym w ramach „Akcji Zima”

Mowa o bielawskich funkcjonariuszach straży miejskiej, która od listopada br. wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie realizuje zaplanowane w ramach tegorocznej „Akcji Zima” zadania. Na czym one w praktyce polegają? 

Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami OPS odwiedzają miejsca, w których moga przebywać osoby potrzebujące lub też reagują na złoszenia bielawian o tego typu obiektach. Jednym z miejsc, w których mieszkają zimą bezdomni są opuszczone altanki. Jaka jest ewentualna forma pomocy dla nich? Przede wszystkim, jeśli osoby bezdomne wyrażą taką wolę, moga zamieszkać w schronisku. Najbliższy tego typu obiekt z którym OPS ma ustalone porozumienie na ewentualny przywóz takich osób znajduje się w Świdnicy, do czego funkcjonariusze oraz pracownicy OPS namawiają. Czy zaproponowna forma pomocy zostanie przyjęta – pozostaje już jednak indywidualną kwestią bezdomnego lub potrzebującego.

Przypomnijmy, że w okresie od 1 października do 30 kwietnia na ulicy Brzeźnej funkcjonuje ogrzewalnia dla bezdomnych mieszkańców Bielawy. Skorzystać z niej może każda potrzebująca osoba.

W imieniu straży miejskiej apelujemy także do mieszkańców, aby zwracać uwagę na bezdomnych, niestety często odurzonych czy pijanych, niezwłocznie dzwoniąc po pomoc. Numer alarmowy: Straż Miejska: 669 102 102.

źródło: UM Bielawa

10 listopada 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *