Aktualności, Dzierżoniów, Polecamy

Pomagają spełniać marzenia 13-letniego Stasia

„Spotkać się z Policjantem, podać mu rękę i zobaczyć policyjny radiowóz.” – to największe marzenie 13-letniego Stasia, mieszkańca Dobrocina. Marzenie to zostało spełnione dzięki policjantom z Wydziału Prewencji dzierżoniowskiej komendy.
stas5

Czasami, żeby spełnić marzenia i wywołać na czyjejś twarzy ogromny uśmiech, wystarczy naprawdę niewiele. Wczoraj przekonali się o tym policjanci z Wydziału Prewencji dzierżoniowskiej komendy.

Niespełna 13 letni Staś, mieszkaniec Dobrocina, marzy by móc spotkać się z Policjantem, podać mu rękę i zobaczyć policyjny radiowóz. Marzeniami dzieli się z babcią – która zwraca się do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie z prośbą o spotkanie. Niepełnosprawny chłopiec urodziny obchodzi w niedzielę 30 lipca. Popołudniu pod jego dom podjeżdżają dwa radiowozy, umundurowani funkcjonariusze wychodzą z pojazdów, na których widok chłopiec oddaje honory. Niebywałe szczęście, emocjonujące chwile dla wszystkich uczestników przyjęcia urodzinowego. Od funkcjonariuszy chłopiec otrzymuje w prezencie czapkę policyjną oraz Brązową Odznakę Zasłużony Policjant, którą ofiaruje mu Naczelnik Wydziału Prewencji. Stasiu w policyjnej czapce zasiada w radiowozie, z jego ust nie schodzi uśmiech. Jest bardzo dumny z siebie, a swoją radością zaraża nas wszystkich. To niebywałe szczęście móc sprawić przyjemność i niewielkim gestem, dobrą organizacją móc spełnić marzenie dziecka. W spotkaniu uczestniczy dzielnicowy, który pokazuje chłopcu radiowóz, tłumaczy, wyjaśnia możliwości pojazdu. Kolejną niespodzianką przygotowaną przez funkcjonariuszy jest pokaz psa służbowego. Przewodnik psa umożliwia chłopcu bliski kontakt z czworonogiem. Stasiu jest zachwycony.

źródło: KPP Dzierżoniów

stas6

stas4

1 sierpnia 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *