Siatkówka, Sport

Porażka Bielawianki w Nowej Soli

Bielawski lider rozgrywek poległ w sobotnim (13 lutego) pojedynku w Nowej Soli z tamtejszą Astrą, która chcąc w spokoju przygotowywać się do play-off musiała ten mecz wygrać, bo gdyby doznała porażki znalazłaby się „pod ścianą” w bezpośrednim meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej gdzie na wyjeździe czeka na nią Żagań.

siatka

Teraz w podobnej sytuacji znajdują się ci drudzy, na miejsce których będą chcieli wskoczyć podczas najbliższego weekendu siatkarze z Międzyrzecza. A więc, wszystko jest już prawie jasne oprócz czwartego rywala, na którego czeka Bielawianka. Sobotnia porażka w Nowej Soli nie miała dla bielawian jakiegoś kluczowego znaczenia na końcowy układ w tabeli, bo w ostatnim meczu będzie ona podejmować u siebie Olimpię Sulęcin, która także nie będzie chciała „tanio sprzedać skórę”. W 17-tej kolejce kolejni rywale Bielawianki dopisali do swojego konta 3 punkty i zbliżyli się na jedno oczko do szóstej Olavii Oława i siódmej Gwardii Wrocław (3:2 wygrała Oława z Gwardią). W dolnej części tabeli zapowiada się więc  walka do samego końca. Gwardia gra u siebie z Głogowem, Olavia z Gubinem a Sulęcin w Bielawie. Teoretycznie na dole od 6-go do 9-go miejsca jeszcze może się wszystko zdarzyć.  Wydaje się, że w  najgorszej sytuacji jest teraz Głogów, ale ostatni mecz gra on z Gwardią i jeśli wygra we Wrocławiu za 3 punkty, to będzie miał tyle samo punktów co przeciwnik, z tym że lepszy stosunek setów i wówczas zamieni się z  Gwardią miejscami. Nawet wygrana Chrobrego 3:2 we Wrocławiu  może dać im pewne utrzymanie, ale wówczas  dużo będzie także zależeć od bielawskiego meczu.

17. kolejka: MKST ASTRA Nowa Sól  – OFM Bielawianka Bielawa 3:0
(25:19, 25:16; 23:23)
OFM: Tymoteusz Gajek, Kamil Durski, Alex Strubbe, Arkadiusz Jutrzenka, Jakub Dalecki, Michał Glinka (kapitan), Michał Tomiałowicz, Grzegorz Kukla (libero 1), Piotr Janiak, Oskar Grabowski.
Trener: Marcin Jarosz, asystent trenera Andrzej Zemanek.

15 lutego 2016

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *