Aktualności, Dzierżoniów, Kultura, Ważne!

Poznaj różne twarze Cybulskiego

Było ich dwóch. Pierwszego znają wszyscy: „polski James Dean”, największy gwiazdor filmowy epoki, obiekt westchnień tysięcy kobiet. Drugi: chłopak z nerwicą natręctw, z marną dykcją i kiepską pamięcią. Jaki był Zbigniew Cybulski? Opowiada o tym w swojej książce Dorota Karaś. Przyjdź na spotkanie z autorką do biblioteki w Rynku 23 lipca.

Dorota Karaś to dziennikarka gdańskiego oddziału Gazety Wyborczej, współpracuje z Wysokimi Obcasami i Dużym Formatem, jest autorką książki „Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami”. W swojej książce „Cybulski. Podwójne salto” opisała brawurową biografię człowieka, który został legendą. Także w Dzierżoniowie, gdzie chodził do szkoły (I LO) i gdzie kino nosi jego imię.

Cybulski zginął pod kołami pociągu dzień po otrzymaniu propozycji zagrania w amerykańskiej telewizji, ale wciąż żyje w naszej pamięci. Jednak niewielu ludzi wie o jego kompleksach i zmaganiach z własnym mitem, których ofiarą padli jego żona i syn.

Autorka z reporterską dociekliwością przyjrzała się różnym obliczom Zbyszka Cybulskiego. Jako pierwsza opisała dzieciństwo, o którym on sam nie mógł mówić w powojennej Polsce. Odsłoniła kulisy działalności legendarnego teatrzyku Bim-Bom i powstawania najsłynniejszych filmów tamtej epoki.

Spotkanie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej z autorką książki o Cybulskim rozpocznie się o godz. 16.00. Poprowadzi je Jolanta Maniecka.

15 lipca 2019

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *