Na sygnale

Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego z Dzierżoniowa w ostatnich dniach zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym.

swietaelblagpolicjagov

zdjęcie ilustracyjne

Podczas kontroli prędkości dzierżoniowscy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w trzech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piatek (21.07), na ul. Świdnickiej w Dzierżoniowie. Kierujący BMW, 22-letni mieszkaniec Dzierżoniowa w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość aż o 64 km/h.

Kolejni kierowcy zostali zatrzymani dzień później. Pierwszy tuż przed 17:00 w Ratajnie. 47-letni mieszkaniec Warszawy jechała BMW z prędkością 108 km/h a więc przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h.

Z kolei po godzinie 21:00 w Wilkowie Wielkim jechała z dużą prędkością kierująca oplem astrą. Radar wskazał prędkość 105 km/h, gdzie można poruszać się z prędkością do 50 km/h. Kontrolowana to 66-letnia mieszkanka Wrocławia.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

źródło: KPP Dzierżoniów

25 lipca 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *