Sport

Rezerwy Bielawianki znowu bez zwycięstwa

W ramach 11. kolejki B-klasy druga drużyna Bielawianki podejmowała na własnym boisku ekipę Orła Witoszów. Przed tym spotkaniem gospodarze zgromadzili 25 punktów i przewodzili w stawce. Goście z Witoszowa zajmowali czwartą pozycję z dorobkiem 21 oczek.

Mecz rozpoczął się od niedokładnych podań z jednej jak i z drugiej strony. Liderzy z Bielawy nie byli w stanie przez pierwsze 10 minut stworzyć żadnej szansy bramkowej, co mogło nieco zaskakiwać. Co nie udawało się na początku, udało się kilka minut później, kiedy to mieliśmy festiwal zmarnowanych szans. Dwukrotnie dobrze dośrodkował Najwer, ale napastnik gospodarzy nie zdołał pokonać fantastycznie dysponowanego golkipera gości. Kilka chwil później Woźny wyszedł sam na sam, ale i tym razem się nie udało. W końcu po sporym zamieszaniu w polu karnym Dawid Włodek zdołał umieścić piłkę w bramce. Do przerwy już nic się nie zmieniło i Bielawianka zeszła do szatni z prowadzeniem.

Kiedy rozpoczęła się druga połowa wszyscy myśleli, że to bielawianie ruszą do ofensywy i przejmą pełną kontrolę nad spotkaniem. Nic bardziej mylnego, drużyna Krzysztofa Zająca była dziś źle dysponowana i to goście dyktowali jej warunki gry. Pojedyncze zrywy bocznych pomocników Bielawianki nie przynosiły bramek, bo wrzutki świetnie wybijał golkiper rywali. W końcu zła dyspozycja gospodarzy przyniosła bramkę gościom – Mól fatalnie zachował się w bramce nabijając napastnika Orła, który po tym zdarzeniu miał już przed sobą pustą bramkę i skrzętnie to wykorzystał. Rezerwy czwartoligowca nie były w stanie skutecznie odpowiedzieć, jedną dobrą sytuację zmarnował Najwer uderzając w boczną siatkę. Do końca meczu Bielawianka próbowała szarpać grę do przodu, ale było to bardzo chaotyczne i bez pomysłu. Mecz zakończył się remisem, z którego tylko goście byli zadowoleni.

Podopieczni Krzysztofa Zająca pozostają liderem tabeli, a ostatni mecz rundy wiosennej rozegrają 11. listopada w Mościsku.

Bielawianka Bielawa 1-1 Orzeł Witoszów

Bramka dla Bielawianki: Włodek

Bielawianka Bielawa: Mól, Rączka, Rapacz, Żyłka, Witko, Chmielewski, Kapłun, Kołodziejczyk, Woźny, Najwer, Włodek

Z ławki wchodzili: Gendera, Ziemiec, Purzycki, Pajda, Sitar

 

Kuba Najwer, foto: Bielawa Bielawianka

5 listopada 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *