Aktualności, Ważne!

Równomierny rozwój dla wszystkich

Michał Dworczyk, szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów i poseł z naszego okręgu, odwiedził Czarny Bór i realizowaną na jego terenie budowę nartorolkostrady. Korzystając z obecności ministra zapytaliśmy o zbliżające się wybory samorządowe i program dla naszego okręgu.

Przed nami wybory samorządowe i wybór gospodarzy poszczególnych gmin i miast. Największym sukcesem nie będzie chyba wynik poszczególnych kandydatów, ale frekwencja wyborcza, o którą powinniśmy wszyscy zabiegać.

Oczywiście, że warto walczyć o frekwencję. Wszyscy obywatele powinni pójść i oddać głos. To bardzo ważne wybory, bo będziemy decydowali o tym, kto będzie rządził naszymi małymi ojczyznami przez najbliższe 5 lat. Dlatego wszyscy powinniśmy namawiać Polaków do głosowania na najlepszych kandydatów.

Ponieważ jest Pan ministrem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości zapytamy wprost: z jakim programem idziecie do wyborów?

Prawo i Sprawiedliwość ma program modernizacji Polski. Chcemy stworzyć równe szanse dla wszystkich. Jesteśmy formacją, która kładzie bardzo duży nacisk na solidarność społeczną. Dążymy do tego, aby każda część Polski miała równomierną szansę rozwoju. Nie myślimy wyłącznie o dużych aglomeracjach, ale i małych ośrodkach. Takich na przykład jak Czarny Bór w powiecie wałbrzyskim, gdzie powstaje duża inwestycja dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu. To jest właśnie dowód na to, że chcemy rozwijać mniejsze ośrodki, takie, które mają potencjał i dobrych włodarzy. Dla mnie istotne jest, aby przekonywać mieszkańców naszego okręgu, terenów byłego województwa wałbrzyskiego, by wspierali kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Dobra współpraca samorządowców z władzami centralnymi gwarantuje lepsze szanse rozwoju. Wiadomo, że jeżeli jest dobra komunikacja, ludzie się rozumieją i rozmawiają ze sobą to można realizować sprawniej, więcej projektów. Od infrastrukturalnych, jak ta, którą właśnie oglądamy w Czarnym Borze, po projekty miękkie, które są ważne dla każdej lokalnej społeczności.

Jesteśmy wydawcą czterech tytułów prasowych w trzech powiatach. Każdy z nich się rozwija, ale jednak w innym tempie.

I każdy z tych powiatów zasługuje na dalszy rozwój. Podobnie jak i cały region. Byłe województwo wałbrzyskie zostało szczególnie boleśnie dotknięte po przemianach i po okresie transformacji. Dlatego my, w tej kampanii, będziemy dużo mówili o kwestiach infrastruktury. Ważnym tematem będzie S 8. Premier Mateusz Morawiecki, będąc kilka tygodni temu w Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej, zapowiedział, że droga 8 będzie realizowana w kategorii S. Musę w tym miejscu przypomnieć, że Platforma Obywatelska kilka lat temu podjęła decyzję, iż ta droga, absolutnie kluczowa dla rozwoju Kotliny Kłodzkiej, dla rozwoju regionu, będzie budowana w kategorii dróg krajowych. Premier Morawiecki podjął decyzję, że będzie to jednak droga kategorii S. Myślę, że to przyczyni się do rozwoju nie tylko Kotliny Kłodzkiej, ale i całego regionu.

Jak „odjeżdżał” Pan do Warszawy, by objąć stanowisko szefa kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiały się sygnały, że nie będzie miał Pan czasu na okręg nr 2. Dzisiaj spotykamy się w Czarnym Borze, na terenie nowej nartorolkostady, a więc… Jednak można?

To oczywiste, że osoby, które pracują w rządzie, mają mniej czasu na swój okręg. Mam nadzieję, że ja wywiązuję się z deklaracji, które składałem podczas kampanii wyborcom, mieszkańcom byłego województwa wałbrzyskiego. Najlepiej chyba zapytać o to lokalnych włodarzy. Cieszę się, że mogłem pomóc w kilku inwestycjach na terenie różnych powiatów. Przykładem jest właśnie miejsce, w którym się spotykamy, czyli Czarny Bór. Niedaleko jest obwodnica Kłodzka. A jeśli już mówimy o infrastrukturze sportowej to w Dusznikach Zdroju również jest obiekt biathlonowy, zbudowany dzięki dobrej współpracy z tamtejszym burmistrzem. Mam wrażenie, że, będąc na co dzień w Warszawie, wywiązuje się z zobowiązań, które zaciągnąłem u wyborców na terenie byłego województwa wałbrzyskiego.

Macie mocnych i dobrych kandydatów w wyborach do poszczególnych miast na terenie powiatów z okręgu nr 2?

Jestem przekonany, że wszyscy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości mają szansę na przekonanie mieszkańców do swoich programów. Oczywiście najwięcej zależy od nich samych. U nas, w okręgu nr 2, mamy dobrych kandydatów. Wierzę, że będą z powodzeniem walczyć o zwycięstwo.

(Redakcja)

•••• Nartorolkostrada w Czarny Borze ••••

Całkowita wartość inwestycji to to 2 953 665,53 zł z czego 1 116 800 zł to dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017. Uzyskane dofinansowanie jest efektem wspólnej pracy i starań Ministra Michała Dworczyka, Gminy Czarny Bór i klubu UKN Melafir Czarny Bór.

W ramach inwestycji powstał obiekt całoroczny. Trasy mają długość ponad 3 km, powstał także system ich naśnieżania Zadanie oprócz budowy tras zadanie zakładało również budowę tunelu, dwóch zbiorników wodnych (wokół których będą wytyczone trasy do rund karnych) oraz zagospodarowanie terenu w rejonie góry parkowej i stadionu, m.in. budowę infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej wraz z wytyczeniem ścieżek pieszo-rowerowych oraz wykonanie małej architektury. Nartolokostrada ma również wzbogacić ofertę turystyczno-sportową gminy, ponieważ poza terminami zawodów i treningów zawodników klubowych obiekt będzie dostępny dla wszystkich.

14 września 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *