Dzierżoniów, Ważne!

Rusza przebudowa ulicy Armii Krajowej

Dotyczy ona odcinka od ul. Piaskowej, w kierunku ogrodów działkowych i związana jest z kompleksową przebudową utwardzonej dziś jezdni. Jakie jeszcze inwestycje drogowe wykona w tym roku Dzierżoniów?

AK

W pierwszej kolejności prace wykonają sieciowy (woda, gaz, prąd). W drugiej połowie kwietnia do robót budowlanych przystąpi wyłoniona w przetargu firma. Jej zadaniem jest przebudowa drogi, budowa chodników, oświetlenia i miejsc parkingowych. Inwestycja służąca mieszkańcom Armii Krajowej i działkowcom zakończy się do 30 września. Jej koszt to 737 tys. 876 zł.

Przypominamy, że trwa już przebudowa ul. Złotej i Akacjowej, a przy Alei Bajkowych Gwiazd powstają nowe miejsca parkingowe. W tym roku rozpocznie się też budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Kopernika i Batalionów Chłopskich i przebudowa ul. Batalionów Chłopskich od ronda do ul. Wierzbowej. W ramach budowy centrum przesiadkowego zaplanowane są prace na ul. Kolejowej i Sienkiewicza (na skrzyżowaniu tych dróg powstanie też rondo), Na os. Tęczowym powstanie ul. Szafirowa. Na os. Różanym wyremontowany zostanie odcinek od ul. Sikorskiego, wzdłuż budynków 4 i 5. Na wysokości budynków nr 1, 2 i 3 na os. Różanym, przy ul. Lipowej i Korczaka wyremontowane zostaną chodniki.

źródło – UM Dzierżoniów

6 kwietnia 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *