Bielawa, Zapowiedzi

Seniorze nie daj się oszukać – debata (25 kwietnia)

Komisariat Policji w Bielawie zaprasza mieszkańców miasta, w szczególności zaś osoby starsze, na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu. Debata odbędzie się 25 kwietnia o godz. 16 na Sali MOKiS w Bielawie przy ul. Piastowskiej 19A.

policjapl

Policja w dalszym ciągu odnotowuje dużą liczbę przestępstw i wykroczeń wobec osób starszych. W dużej mierze są to czyny zabronione w postaci kradzieży, włamań i oszustw. Bezpieczeństwo oraz ograniczenie zjawisk przestępczych wobec osób starszych jest jednym z priorytetów w działaniach podejmowanych przez Komendę Powiatową Policji w Dzierżoniowie oraz jednostki podległe. Dążąc do poprawy poczucia bezpieczeństwa oraz nawiązania współpracy ze środowiskiem lokalnym, chcemy poznać oczekiwania społeczne w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa bielawskim seniorom. Poprzez udział obywateli w spotkaniu, pragniemy wypracować propozycje, mające na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa tych osób.

Kluczowym przedsięwzięciem w powyższej kwestii jest przeprowadzenie debaty społecznej „Seniorze nie daj się oszukać”, która odbędzie się 25 kwietnia 2016r r. o godzinie 16.00 na Sali MOKiS w Bielawie przy ul. Piastowskiej 19A.

Policja zachęca do wzięcia udziału w debacie, gdyż jest to doskonała forma komunikowania się ze społeczeństwem w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i porządku publicznego. Umożliwia poznanie problemów oraz oczekiwań lokalnej społeczności, a także włącza obywateli w wypracowanie sposobów eliminacji występujących zagrożeń. Udział w debacie jest okazją do ich wskazania oraz przedstawienia propozycji współdziałania w zakresie bezpieczeństwa seniorów.

W debacie planowany jest udział kierownictwa Komisariatu Policji w Bielawie, władz samorządowych, przedstawicieli Opieki Społecznej, Spółdzielni Mieszkaniowej, MZBM w Bielawie oraz Straży Miejskiej. Zainteresowanych policja serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w debacie, gdyż „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”.

info – podinsp. Mariusz Furgała, oficer prasowy, KPP Dzierżoniów

fot – policja.pl

21 kwietnia 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *