Na sygnale

Ślubowanie nowych policjantów

82 nowych policjantów i policjantek złożyło ślubowanie 14 kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wśród nich znalazł się jeden policjant, który rozpocznie służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Akty ślubowania nowo przyjętym wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski.

p3

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi kolejnych już w tym roku nowych policjantów, w tym 14 kobiet. 14 kwietnia 2016 roku słowa roty ślubowania wypowiedziało 82 nowych funkcjonariuszy. W uroczystej ceremonii, oprócz nowych funkcjonariuszy, kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz jednostek garnizonu dolnośląskiego, udział wzięli również przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Policjantom i policjantkom, akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowi policjanci zasilą komendy miejskie i powiatowe województwa dolnośląskiego. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło już w 2016 r. 189 funkcjonariuszy. Trzech z nich trafiło do KPP w Dzierżoniowie.

Służbę w Policji może pełnić:
• obywatel polski o nieposzlakowanej  opinii,
• który nie był skazany  prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo  skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
• posiadający co najmniej średnie  wykształcenie,
• posiadający zdolność fizyczną  i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,
• podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

fot + info – KPP Dzierżoniów

21 kwietnia 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *