Dzierżoniów, Ważne!

Sprawdź, jak nas będą wozić!

Nowoczesne autobusy, wszystkie w jednolitych barwach, będą woziły mieszkańców Dzierżoniowa i turystów.  Biało-czerwone SOR-y wyjadą na trasy w listopadzie. Zanim to się stanie, w najbliższy piątek, 27 października, zostaną zaprezentowane mieszkańcom miasta. Pojazdy zaparkują w Rynku o godz. 12.00.

Nowe autobusy NB12 zastąpią stare i mocno wyeksploatowane pojazdy komunikacji ZKM. Mają dobrą wentylację, a według kontraktu klimatyzacja będzie w nich zamontowana od stycznia 2019 roku.  Autobusy są niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone w ekologiczne silniki, spełniające normę spalinową EURO 6. Każdy może przewozić jednorazowo do 100 osób. Nowoczesne środki transportu będą obsługiwały komunikację na 20 liniach komunikacyjnych, z których 19 prowadzi przez Dzierżoniów. Zanim 40 nowych pojazdów wyjedzie na ulice stolicy powiatu, każdy mieszkaniec będzie mógł sprawdzić, jak zmieni się komfort podróżowania. Przez dwie godziny (do 14.00) pojazdy będą prezentowane w dzierżoniowskim Rynku.

Samorządy wydadzą na nowoczesne autobusy 107 milionów 414 tysięcy 200 złotych (bez VAT). Kontrakt na przewozy przez najbliższych 10 lat będzie realizowało konsorcjum śląskich firm  P.P.U.H „Kłosok” Andrzej Kłosok oraz  A21 spółka z o.o. Miasto Dzierżoniów rocznie wydaje na komunikację miejską 2,6 mln złotych.

Zgodnie z podpisaną w lipcu umową, firma Kłosok ma zamontować we własnym zakresie, w miejscach uzgodnionych system monitorujący i GPS pozwalający na lokalizację pojazdów, w tym w szczególności w oparciu o przekazane przez zamawiającego urządzenia rejestrujące obraz kamery. W nowych autobusach mają być też zamontowane biletomaty.

źródło: UM Dzierżoniów

26 października 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *