Kultura, Ważne!, Zapowiedzi

Street Art Illumination (27 i 29 kwietnia)

Street Art Illumination to międzynarodowe spotkanie młodzieży, która transformować będzie aktualne i ważne tematy na nietypowe działania artystyczne.

street art poprawiony

Młodzi ludzie z Czech, Słowacji i Polski spotkają się, by wspólnie zastanowić się nad tym, czym jest tolerancja. Czy jest to słownikowo jedynie odporność organizmu na czynniki szkodliwe czy może wyrozumiałość, pobłażanie dla cudzych poglądów, wierzeń, dla czyjegoś postępowania. Czym jest prawdziwa tolerancja, ale i akceptacja w obliczu współczesnych problemów politycznych i gospodarczych? Czy młodzi ludzie mogą zająć stanowisko wobec problematyki integracji uchodźców, włączania obywateli innych nacji w obliczu zagrożenia terroryzmu?

Dzięki pracy w grupie o dużym zróżnicowaniu kulturowym i ekonomicznym młodzi ludzie nauczą się poprzez integrację społeczną, żeby wypracowywać sobie własne zdanie, być pewnym siebie, odważnym w podejmowaniu decyzji. Zajęcia podczas warsztatów prowadzić będą do zapobiegania ksenofobii, promocji postaw tolerancji i akceptacji. Młodzi ludzie spróbują zmierzyć z tematyką dotyczącą ich bezpośrednio i w przyszłym roku chcieliby kontynuować podjęty temat z ludźmi którzy pracują z uchodźcami, mają z nimi bezpośredni kontakt, a także z młodymi ludźmi, którzy przyjęli status uchodźcy.

Młodzi ludzie brać będą udział w zajęciach z tańca współczesnego oraz z plastyki muralu. Warsztaty będą miały na celu poszerzać horyzont myślowy uczestników prowokując ich do podjęcia tematów trudnych i aktualnych. Poprzez język tych środków artystycznych przygotowane zostaną otwarte happeningi, w których udział będą brać także mieszkańcy społeczności lokalnej. Happening odbędzie się m.in. w Ostroszowicach (budynek Szkoły podstawowej), w centrum najbliższego miasta – Bielawy – podczas każdego eventu artystycznego, finałowego performance’u plastyczno-tanecznego powstawał będzie mural na przyległej ścianie. Będzie to interaktywna, innowacyjna forma artystyczna włączająca lokalną społeczność a poruszająca tematy aktualnie ważne.

źródło – UM Bielawa

26 kwietnia 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *