Aktualności, Ważne!, Zapowiedzi

Świadomie do celu! XIII Powiatowe Targi Pracy (18 maja)

Świadomie do celu! – to hasło tegorocznych XIII Powiatowych Targów Pracy, na które zaprasza 18 maja (w czwartek) Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie. Targi odbędą się tradycyjnie w hali sportowej II LO w Dzierżoniowie przy ul. Garncarskiej 1 w godz. 10.00-13.00.

Plakat Targi Pracy 2017

Jeśli szukasz pracy lub chcesz założyć firmę i zostać sam dla siebie szefem, nie może Cię zabraknąć na targach, które są największym wydarzeniem rekrutacyjnym na naszym terenie. To okazja, aby oko w oko spotkać się z pracodawcą, a nawet od razu przejść rozmowę kwalifikacyjną.

– W tym roku swoje oferty pracy przedstawi 30 pracodawców, głównie z powiatu dzierżoniowskiego, w tym kilka agencji pośrednictwa pracy. Najwięcej ofert skierują do pracowników produkcji: monterów, operatorów maszyn manualnych i CNC, magazynierów, spawaczy, ale też ślusarzy, logistyków, konstruktorów czy inżynierów produkcji. Pojawią się też oferty pracy sezonowej – głównie przy zbiorach owoców, dla młodzieży zainteresowanej pracą wakacyjną, ponadto dla opiekunów osób starszych czy dla personelu sprzątającego. W sumie wystawcy zaproponują ponad 1500 ofert pracy, zarówno dla osób z niskimi, jak i wysokimi kwalifikacjami. Nie zabraknie również propozycji poprzedzających drogę do zatrudnienia, w tym ciekawa propozycja gości z Małopolski z projektem Career Turn dedykowanym m.in. osobom do 25. roku życia bez wyższego wykształcenia, osobom po 45. roku życia, mamom wracającym na rynek pracy po urodzeniu dziecka czy nauczycielom zwolnionym z pracy w ostatnim roku – mówi Agnieszka Walawska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie.

TargiPracy1

Oferty pracy i inne formy wsparcia PUP.

Swoje stoiska podczas Targów Pracy będzie miał też PUP. Będą na nich dyżurować specjalistki do spraw programów realizowanych w urzędzie (PO WER i RPO WD). Będą informować o różnych formach wparcia, z jakich osoby bezrobotne mogą skorzystać, a jest to szeroki wachlarz propozycji: od pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego rozpoczynając po staże, prace interwencyjne, szkolenia, a dla młodych także bony stażowe, szkoleniowe, czy na zasiedlenie. Ponadto środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Oczywiście nie zabraknie też ofert pracy, które ma w bazie PUP.

TargiPracy2

Nie masz CV, pomożemy je przygotować!

– Serdecznie zapraszam także do naszego punktu konsultacyjnego CV, na którym zarówno doradcy PUP, jak i partnera tego wydarzenia OHP, nie tylko sprawdzą, czy nasze CV jest ok, ale także – jeśli okaże się, że dana osoba nie ma jeszcze profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, pomogą je stworzyć. Ważne tylko, aby osoby przyszły ze spisaną, choćby odręcznie, historią swojej edukacji i zatrudnienia oraz szkoleń i kursów, jakie odbyli oraz posiadanymi kwalifikacjami. Na stoisku będzie też dostępny fotograf, który wykona profesjonalne zdjęcie do dokumentów. Gotowe CV doradcy wydrukują oraz nagrają na pendrivy, aby można je było także uaktualniać i drukować w późniejszym czasie – zachęca dyrektorka PUP.

TargiPracy3.JPG

Wsparcie przedsiębiorczości

Natomiast dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy lub już ją prowadzą i szukają porad od specjalistów, będzie czekała strefa wsparcia przedsiębiorczości, a w niej eksperci Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także Funduszu Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego i Agroreg SA z ciekawą propozycją dodatkowych środków na podnoszenie kwalifikacji zarówno dla prowadzących jednoosobowo działalność gospodarczą, jak i zatrudniających pracowników.

Powiatowy Urząd Pracy w imieniu własnym i partnerów – OHP i GCI w Bielawie serdecznie zaprasza na XIII Powiatowe Targi Pracy!

info – PUP Dzierżoniów

11 maja 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *