Kultura, Ważne!, Zapowiedzi

Światowy Dzień Jazzu z paradą nowoorleańską (27 kwietnia)

Z inicjatywy Stowarzyszenia Jazzowy Pegazz już po raz drugi w Dzierżoniowie obchodzić będziemy Światowy Dzień Jazzu. 27 kwietnia wystąpią z tej okazji w Jazz Caffe Pegaz Jarosław Raś Ragtime Piano oraz zespół jazzu tradycyjnego Dixie Tiger’s Band.

jazz_0

Święto jazzu zostało proklamowane w listopadzie 2011 roku na 36. sesji Konferencji Generalnej UNESO. Obchody jazzowego święta na całym świecie wyznaczono na dzień 30 kwietnia. W Dzierżoniowie będziemy celebrować go nieco wcześniej w czwartek 27 kwietnia.

Obchody rozpocznie Jazzowa Parada w stylu nowoorleańskim, która wyruszy spod ratusza w Rynku i przejdzie ulicą Świdnicką w kierunku Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbędzie się wyjątkowe muzykowanie. Zagra Jarosław Raś Ragtime Piano z Dzierżoniowa i grupa Dixie Tiger’s Band – wrocławski zespół nawiązujący do tradycji Nowego Orleanu, gdzie z przepojonych tęsknotą do wolności pieśni niewolników z nad Missisipi, ragtimów i bluesów narodził się jazz.

Zbiórka dzierżoniowskich sympatyków jazzu i uczestników koncertu w czwartek 27 kwietnia o godz. 18.15 przy schodach Ratusza.

Bilety na koncert kosztują 20 zł (30 zł w dniu koncertu), dla członków Stowarzyszenia Jazzowy Pegazz 10 zł. Można je nabyć w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

źródło – UM Dzierżoniów

11 kwietnia 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *