Siatkówka

Szalone Kurczaki i Kurczątka najlepsze na turnieju w Mościsku!

Pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki były nagrodami za udział w dwóch turniejach w „rzucankę siatkarską”, które zostały rozegrane w czwartek 17 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku.

siatkarska20

Wielkanocny Turniej w Rzucankę Siatkarską dla klas IV – VI odbył się już po raz ósmy, natomiast najmłodsi zawodnicy z klas I i II stanęli do zawodów po raz pierwszy. Celem organizacji zawodów było popularyzacja mini piłki siatkowej, kształtowanie nawyków aktywnego uczestnictwa w sporcie i rekreacji oraz propagowanie zasady „czystej gry”.

Zawody dla młodszych uczniów odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”, którego głównymi bohaterami są uczniowie I i II klasy Szkoły Podstawowej w Mościsku. Do wielkanocnego turnieju zgłosiły się trzy drużyny mieszane – Króliki, Szalone Kurczaki i Szalone Zajączki. Część sportowa rozpoczęła się od ogólnorozwojowej rozgrzewki, którą wspólnie z opiekunem przeprowadzili„Mali Mistrzowie”. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 2 pkt. , za przegrane spotkanie 1 pkt. W sumie rozegrane zostały trzy mecze.

Klasyfikacja końcowa Wielkanocnego Turnieju w Rzucankę Siatkarską klas I-II

I miejsce – Szalone Kurczaki (4 pkt.)
II miejsce – Szalone Zajączki (3 pkt.)
III miejsce – Króliki (2 pkt.)

Do turnieju dla starszych uczniów także zgłosiły się trzy drużyny mieszane, które przybrały (podobnie jak młodsi koledzy) nazwy bardo adekwatne to nazwy turnieju – Wielkanocne Jajka, Kurczątka i Zajączki. Starsi uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkonego w Mościsku rozegrali trzy mecze systemem „każdy z każdym”. MVP turnieju został Michał Lewandowski.

Klasyfikacja końcowa Wielkanocnego Turnieju w Rzucankę Siatkarską klas IV-VI

I miejsce – Kurczątka (4 pkt.)
II miejsce – Wielkanocne Jajka (3 pkt.)
III miejsce – Zajączki (2 pkt.)

opracowano na podstawie informacji Grzegorza Różyckiego

24 marca 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *