Dzierżoniów, Edukacja

Szkoły szykują się na przyjęcie uczniów

Przygotowania do roku szkolnego w dzierżoniowskich szkołach dobiegają końca. Od września czeka nas nowa szkolna rzeczywistość: SP 6 przeniesione do ZG 3 będzie SP 1, a SP 3 będzie funkcjonowała w budynku G1. Na 4 września – bo właśnie wówczas rozpocznie się rok szkolny (tak, tak – nie 1 września) wszystko ma być gotowe na przyjęcie uczniów.

szkoly_przygotowania_kolaz_2017

W nowym roku szkolnym będzie ich 2611 we wszystkich dzierżoniowskich szkołach (prowadzone przez miasto SP 1, 3, 5 i 9, oddziały gimnazjalne, ZSSS i Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka). W związku z przekształceniem 6-letniej szkoły podstawowej w 8-letnią szkołę podstawową i likwidacją szkół gimnazjalnych uczniowie klasy VI w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali promocję do klasy VII, a nie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. W tym w roku szkolnym 2017/2018 nie będzie klas I gimnazjalnych, a uczniowie, którzy w ubiegłym roku  rozpoczęli naukę w szkole gimnazjalnej, dokończą ją w ramach oddziałów gimnazjalnych funkcjonujących w trzech szkołach podstawowych. Gimnazjalistów będzie 632.

Aby sprostać nowym wymogom, w SP 1 i SP 3 konieczne było przeprowadzenie modernizacji pomieszczeń. W SP 1 wyremontowano m.in. 6 łazienek, jedną łazienkę dla osób niepełnosprawnych oraz dach. Koszt inwestycji to 650 tys. zł. Budowa stołówki w SP 1, którą miasto planuje oddać na początek roku szkolnego 2018/2019, to dodatkowe 776,4 tys. zł (trwają prace projektowe).

W SP 3 także przeprowadzono remont kilku łazienek, przebudowano pokój nauczycielski na dwie sale lekcyjne, wyremontowano świetlicę, stołówkę i szatnię. Kosztowało to 550 tys. zł.

Obie placówki zyskały też nowe wyposażenie i pomoce dydaktyczne – za 302 tys. zł SP 1, a za 60 tys. zł SP 3.

Z większych remontów wykonano również w SP 9 przebudowę głównego wejścia do budynku, tak, by powstał podjazd dla niepełnosprawnych. Zadanie kosztowało 156,8 tys. zł.

Ogółem na remonty, inwestycje i zakup wyposażenia w placówkach oświatowych w szkołach zaplanowano prawie 3 mln 408 tys. zł.

Do rozpoczęcia roku szkolnego jeszcze kilka dni, prace w szkołach trwają. Montowane są nowe meble i wyposażenie klas, wymieniane kafelki, tabliczki informacyjne, trwa sprzątanie po remontach. Na 4 września, gdy w szkolne mury wejdą uczniowie, wszystko będzie gotowe.

źródło: UM Dzierżoniów

28 sierpnia 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *