Sport

Taczki, kręgle i sadzenie ziemniaków

We wtorek, 26 kwietnia, w hali imienia Jerzego Klempela dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się kolejna 22.Olimpiada Sportowa Przedszkoli zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, Przedszkole Publiczne nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i  Przedszkole Niepubliczne nr 4 w Dzierżoniowie.

olimpiadaprzedszkolaków_31

W zmaganiach siedmiu konkurencji sprawnościowych wzięły udział 8-osobowe reprezentacje z sześciu dzierżoniowskich przedszkoli oraz gościnnie ekipa z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 6. W grach sportowych z elementami współzawodnictwa rywalizowano w konkurencjach Tunel, Ustaw Kręgle, Wieża z Klocków, Sadzenie Ziemniaków, Bieg przez Płotki, Bieg z Taczkami, Sztafeta i Wyścig na Platformie. Przed rozpoczęciem pierwszej konkurencji nastąpiła oficjalna ceremonia otwarcia olimpiady i zapalono symboliczny znicz. Podczas bezpośredniej rywalizacji przedszkolaków emocji było trochę więcej niż uśmiechów na twarzy, ponieważ w sporcie tylko zwycięzcy potrafią okazywać swoją wybuchową radość. W tej edycji olimpiady, w klasyfikacji końcowej triumfowało Przedszkole Publiczne nr 1. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja z Przedszkola nr 3, a trzecie z Przedszkola nr 4.

Wszyscy uczestnicy Olimpiady Sportowej Przedszkoli otrzymali złote medale oraz nagrody rzeczowe, a najlepsze drużyny puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Dzierżoniowa – Mirosława Pioruna, który wraz z zastępcą burmistrza Andrzejem Bolisęgą osobiście nagrodzili uściskiem dłoni każdego przedszkolaka.

Klasyfikacja końcowa 22.Olimpiady Sportowej Przedszkoli 2016

1.    Przedszkole Publiczne nr 1
2.    Przedszkole Publiczne nr 3
3.    Przedszkole Publiczne nr 4
4.    Przedszkole Publiczne nr 2
5.    Przedszkole Publiczne nr 7
6.    Przedszkole Publiczne nr 5
7.    Oddział Przedszkolny przy SP-6

Tegoroczna olimpiada była finansowana ze środków Miasta Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

fot. casimiro

27 kwietnia 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *