Gmina Dzierżoniów, Ważne!

Uczniowie stworzyli aleję drzew w Uciechowie

„Zielony czyściciel, czyli drzewa na ratunek powietrzu!” to kolejne działanie zrealizowane w ramach projektu „Młodzi przyjaciele czystego powietrza”. We wtorek 24 października dzieci sadziły drzewa, a także uczestniczyły w lekcji plenerowej prowadzonej przez ekspertów z dziedziny ochrony środowiska.

Uczniowie gminnych szkół podstawowych pod okiem specjalistów stworzyli na ul. Lipowej w Uciechowie ścieżkę przyrodniczą w formie alei drzew. Dzięki temu osobiście przyczynili się do powstania tzw. „zielonej osłony”, która poprzez wchłanianie zanieczyszczeń poprawi jakość powietrza.

Następnie uczniowie wzięli udział w „lekcji w przyrodzie”, którą poprowadzili eksperci z Fundacji „Zielona akcja” oraz leśnik z Nadleśnictwa Świdnica Monika Drozdowska. Podczas zajęć plenerowych instruktorzy podkreślali, jak duże znaczenie dla czystości powietrza mają drzewa i krzewy. Opowiedzieli również o wpływie zanieczyszczeń na żywotność drzew, a także o znaczeniu terenów zielonych w kształtowaniu mikroklimatu.

źródło: UG Dzierżoniów

26 października 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *