Sport

Wielka wygrana Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów

„Ten puchar jest nasz, puchar do nas należy, nie damy nikomu, nie damy nikomu, bo puchar do AP Dzierżoniów należy!”. Po raz kolejny Akademia Piłkarska Dzierżoniów wystawiła swoją reprezentację w dwunastym turnieju z cyklu JAKO Polonia Stal Świdnica Cup.

Drużyna Niebieskich

W rywalizacji udział wzięło 9 zespołów podzielonych na 3 grupy a cały turniej miał 3 fazy- dwie eliminacyjne oraz trzecią finałową. Niebiescy i żółci zawodnicy rocznika 2010/11 mieli do rozegrania 6 spotkań po 10 minut. To sporo czasu na bieganie, dryblowanie, podawanie, bronienie i przede wszystkim – fenomenalne granie.

Ekipa rozpoczęła pierwsze spotkanie z mocnym przytupem i kopnięciem. Bezapelacyjnie wygrała 5:0 i mimo niebieskich strojów, dała czerwone światło pozostałym rywalom, sygnalizując, że przybyła wyłącznie po złoto.

Tak też się stało – 4 wygrane, 2 remisy i 0 porażek, a w trakcie 6 widowisk sportowych zdobytych zostało 19 bramek i utraconych tylko 2, które zagwarantowały wymarzone 1 miejsce.

Niebiescy zdecydowanie wyróżniali się dziś na boisku dzięki wielu akcjom zespołowym, które często kończyły się po wymianie kilku podań, co dawało gwarancję udziału w poszczególnych akcjach wszystkich zawodników. Efekt treningu jest powtarzany w meczach turniejowych – podsumowuje Krystian Sota, trener AP Dzierżoniów.

W zespole mistrzów nagrodę indywidualną dostał Oliwer Satur, który z 11 strzelonymi golami został najlepszym strzelcem turnieju.

Skład: Igor Ostrowski, Franciszek Kwitowski (3 asysty), Tomasz Lisiecki (5 goli, 2 asysty), Oskar Papiński (3 gole, 2 asysty), Oliwer Satur (11 goli, 2 asysty) – Król Strzelców.

Trener: Krystian Sota

Kierownik drużyny: Mariusz Lisiecki

Mecze:

AP Dzierżoniów – AKS Strzegom 5-0

AP Dzierżoniów – Nysa Kłodzko 1-1

AP Dzierżoniów – Górnik Nowe Miasto I 8-0

AP Dzierżoniów – Górnik Nowe Miasto II 3-0

AP Dzierżoniów – AKS Strzegom 1-0

AP Dzierżoniów – Polonia Stal Świdnica I 1-1

 

Drużyna Żółtych

Nie mniej ambitnie i równie ciekawie pokazali się żółci futboliści APD w trakcie 60 minut, w których odnieśli 1 zwycięstwo, 3 remisy i 2 porażki. Rywalizacja stała na bardzo wyrównanym poziomie, a wyniki rozgrywek często ważyły się do ostatnich sekund. Zespół stwarzał sobie dużo sytuacji do zdobycia goli, jednak nie zawsze piłkę udawało się skierować do bramki przeciwnika.

Znacznie zawodziła celność a i bramkarze stawali na wysokości zadań.

Głośno zauważone zostały przez współzawodników i kibiców indywidualne umiejętności, którymi poszczególni piłkarze APD wykazali się w całej imprezie.

Jednogłośnie otrzymaliśmy dobre 5 miejsce. Brawa dla całego zespołu! – dodaje Krystian Sota.

Skład: Jakub Bohajczuk (1 gol), Grzegorz Chawluk(1 asysta), Kornel Zagajewski, Ksawier Sienkiewicz (1 gol, 1 asysta), Jaku Janik (3 gole).

Trener: Krystian Sota

Kierownik drużyny: Mariusz Lisiecki

Mecze:

AP Dzierżoniów – Górnik Nowe Miasto I 0-1

AP Dzierżoniów – Polonia Stal Świdnica II 2-2

AP Dzierżoniów – Polonia Stal Świdnica I 0-0

AP Dzierżoniów – Nysa Kłodzko 1-1

AP Dzierżoniów – Górnik Nowe Miasto II 2-0

AP Dzierżoniów – Polonia Stal Świdnica II 0-1

Składy Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów przystąpiły do rozgrywek z dużą motywacją i chęcią do gry, co przełożyło się na ich postawę podczas spotkań. Pokazali spore umiejętności w grze zarówno zespołowej jak i indywidualnej. Po raz kolejny stoczyli piłkarskie boje z nowymi, nieznanymi sekcjami.

1 i 5 miejsce to nie tylko świetne liczby, ale i upragnione podium. To nagrody za udział w tym turnieju, premia i motywator za godziny wielu ciężkich treningów, za zaangażowanie, sumienność, poświęcenie, trud i ogrom włożonej pracy oraz kształtowanie charakterów i pasji sportowych od najmłodszych lat.

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. AP Dzierżoniów – niebiescy
  2. AKS Strzegom
  3. Polonia – Stal Świdnica I
  4. Polonia – Stal Świdnica II
  5. AP Dzierżoniów – żółci
  6. Górnik Nowe Miasto II
  7. Nysa Kłodzko
  8. FA Bolesławiec
  9. Górnik Nowe Miasto I

Fot.: AP Dzierżoniów

20 lutego 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *