Aktualności, Dzierżoniów, Ważne!, Zapowiedzi

Wiking w Dzierżoniowie

Długo kazał na siebie czekać w tym roku, ale jest coraz bliżej. Wiking, a właściwie BSK TECH 3 Rajd Wikinga odbędzie się w weekend 1 i 2 grudnia 2018 r., a jego bazą będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

Fot.: ART OF FOTO.PL – Bartłomiej Żywarski – To piekielne Audi było jedną z ozdób zeszłorocznej rywalizacji. W tym roku załogę również zobaczymy na starcie, choć tym razem w innym samochodzie

Organizatorzy rajdu – Bielawska Grupa Motosport we współpracy z miastem Dzierżoniów wykazali się prawdziwym organizacyjnym zacięcie, bo gdy wszystko było dopięte na ostatni guzik, rajd musiał zostać przeniesiony na inny termin. Miało to miejsce w związku ze strajkiem Policji i innych służb mundurowych i brakiem możliwości zabezpieczenia rajdu.
– Udało się przenieść rajd na inny termin – komentuje sytuację Szymon Mazur, dyrektor zawodów. – Uwierzcie, że nie jest to proste. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji czekamy na rajd i widowiskowy prolog ulicami Dzierżoniowa, który rozpocznie rywalizację zawodników w sobotę wieczorem. Prolog przejeżdżany będzie od samochodów o najmniejszej pojemności. W niedzielę na zawodników czekają dwa odcinki specjalne, które przejeżdżane będą trzykrotnie. Łącznie daje to 40 kilometrów czystej sportowej rywalizacji.

Poglądowy przebieg prologu rozgrywanego w sobotę 1 grudnia wieczorem

Biuro zawodów, park serwisowy i odbiór administracyjny odbędą się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Pierwszy przejazd prologu ruszy o godzinie 16:30, drugi tuż po nim. W niedzielę zawodnicy zmierzą się na odcinkach Owiesno – Piława Górna i Uciechów – Roztocznik.
UWAGA mieszkańcy – w tych dniach należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

Rajd jest drugą rundą Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej. Wszelkie informacje dotyczące zawodów znajdziecie na stronie www.bgmsport.pl i facebookowym fanpag`u RPZZ (web.facebook.com/rpziemizachodniej).

Harmonogram rajdu

Sobota, 1 grudnia
PROLOG Dzierżoniów – 16:30 | 18:00

Niedziela, 2 grudnia
OS 1 | 3 | 5 Owiesno – Piława Górna – 9:38 | 11:38 | 13:38
OS 2 | 4 | 6 Uciechów – Roztocznik – 10:02 | 12:02| 14:02

21 listopada 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *