Aktualności, Dzierżoniów

Wojewódzki Konkurs Literacki „Moje wyjątkowe miejsce wspomnień” – znamy laureatów

11 kwietnia w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej im. K. K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie odbyły się obrady jury Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Moje wyjątkowe miejsce wspomnień”. Na konkurs wpłynęły 42 prace z 13 jednostek organizacyjnych OHP Dolnego Śląska. A mianowicie: 1-34 HP w Ziębicach – 5 prac, 1-2 HP w Górze – 5 prac, OSiW w Mysłakowicach – 5 prac, 1-6 HP w Jeleniej Górze – 1 praca, 1-47 HP we Wrocławiu – 1 praca, 1-33 HP w Bielawie – 4 prace, 1-7 HP w Dzierżoniowie -1 praca, 1-23 HP w Polkowicach – 6 prac, 1-48 HP w Trzebnicy – 2 prace, OSiW w Ząbkowicach – 6 prac, 1-5 HP w Środzie Śląskiej – 1 praca, 1-30 HP w Wałbrzychu – 4 prace, 1-3 HP w Bolesławcu – 1 praca.

obrady jury

Zadaniem konkursu było napisanie opowiadania, w którym miały zostać zawarte różne wydarzenia i przygody w miejscu, jakie uważa się za wyjątkowe, np. dom rodzinny, miejsce wakacyjnego odpoczynku, miejsce spotkań z przyjaciółmi itp.

Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Horanin – przewodnicząca jury, dyrektor MPBP w Dzierżoniowie, Jolanta Karaszewska – kierownik MPBP w Dzierżoniowie, Patrycja Pelczar – nauczyciel języka polskiego Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie i Urszula Kowalewska – dzierżoniowska poetka i pisarka po zapoznaniu się ze zgłoszonymi utworami postanowiła przyznać nagrody:

– I miejsce – Żaneta Górecka, 1-2 Hufiec Pracy w Górze, „Poziomkowe lato”,

– II miejsce – Adrian Rzepka, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich, „Boisko wspomnień”,

– III miejsce – Roksana Pocik, 1-34 Hufiec Pracy w Ziębicach, „Mój dom – stary dom”.

Ponadto jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymują następujący uczestnicy:

Dominika Sierosławska, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach , „Dom dziadków miejscem wspomnień”,

Magdalena Murmyło, 1-48 Hufiec Pracy w Trzebnicy, „Tajemniczy ogród”,

Krystian Ankudo, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich, „Dom z numerem 88”,

Aleksandra Zabiegała, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich, „Moja przemiana”,

Patryk Adamajtis, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich, „Moje miejsce wspomnień”.

Prace, które zajęły I, II i III miejsce będą reprezentować Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP we Wrocławiu i zostaną wysłane na Ogólnopolski Konkurs Literacki o podobnej tematyce, który będzie organizowany jesienią 2016 r. Komisja konkursowa podczas oceny zwróciła uwagę na dojrzałość wielu prac, w których młodzież poruszyła ważne, życiowe sprawy. Uczestnicy wykazali się inwencją twórczą oraz szczerością, co bardzo poruszyło osoby z jury.

17 kwietnia 2016

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *