Aktualności, Kultura, Ważne!

Wyrolowali raka

Około 100 osób wzięło udział w happeningu pod hasłem „Wyroluj Raka” zorganizowanym przez powiat dzierżoniowski dla uczczenia Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi. 15 października o godzinie 19.00 wydarzenie otworzył wicestarosta Andrzej Bolisęga, witając wszystkich uczestników, którzy podjęli wyzwanie i stanęli na starcie przejazdu.

Do pokonania była trasa prowadząca od Jeziora Bielawskiego do Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego w Dzierżoniowie. Co ciekawe, można było pokonać tę odległość biegiem, na rolkach, czy na rowerze, dlatego na trasie tłumnie pojawili się członkowie Bielawskiej Akademii Biegania, ale także rolkarze i miłośnicy dwóch kółek. Jedna osoba pokonała nawet trasę konno.

Tego dnia nie tylko była dobra zabawa i rekreacja, ale także akcja profilaktyki nowotworowej, którą przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Amazonki Dzierżoniów. W happening zaangażowane były służby mundurowe – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie oraz strażnicy z bielawskiej i dzierżoniowskiej Straży Miejskiej.

Dzięki wsparciu funkcjonariuszy, wszyscy uczestnicy dotarli do mety bezpiecznie i na zakończenie mogli otrzymać pamiątkowy medal.

(opr., źr.: SP Dzierżoniów)

18 października 2019

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *