Sport, Ważne!, Zapowiedzi

XII Paraolimpiada Sportowa (7 grudnia)

Dwunasta Paraolimpiada Sportowa z udziałem dzieci z placówek integracyjnych i specjalnych powiatu dzierżoniowskiego odbędzie się 7 grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. W tym roku po raz kolejny będziemy gościć na Paraolimpiadzie dzieci z Przedszkola Promyk Słońca z Wrocławia.

paraolimpiadaprzedszkoli

Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja imprezy zyskuje charakter międzynarodowy, ponieważ będą w niej uczestniczyć także dzieci ze Szkoły Specjalnej z partnerskiego miasta Lanskroun.

Zmagania sportowe w ramach XII Paraolimpiady Sportowej będą się odbywać pod hasłem „Biegiem do Świąt”, a na każdego uczestnika czekać będzie słodki upominek oraz pamiątkowy medal

Organizatorami Paraolimpiady są Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji „Uśmiech”, Przedszkole Publiczne nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym w Dzierżoniowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie., a współfinansowana jest ona ze środków Miasta Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020 oraz środków z budżetu Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

źródło – OSiR Dzierżoniów

1 grudnia 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *