Sport

XVI Memoriał Sławomira Harafa

W dniach 26-27 stycznia 2019 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się XVI Memoriał Sławomira Harafa. Do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju przystąpiło 16 zespołów z rocznika 2008, łącznie blisko 150 dzieci.

Pierwszego dnia Memoriału przeprowadzono rozgrywki grupowe. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowały po 2 najlepsze drużyny. Ważnym punktem sobotniego programu było ślubowanie piłkarskie, do którego przystąpili młodzi piłkarze UKS Lechii Dzierżoniów. Podczas ceremonii otwarcia odbył się występ cheerleaderek z grupy Cheer Anna Daszyńska – Hercuń oraz pokaz modeli samolotów wykonany przez członków RC Monkeys/Modelarnia Dzierżoniów. Po części oficjalnej tradycyjnie już rozegrano Mecz Przyjaciół Sławomira Harafa. Drugiego dnia turnieju zespoły rywalizowały w fazie pucharowej o poszczególne pozycje. Z rana swoje mecze rozegrały zespoły walczące o miejsca 9-16. Natomiast popołudniu przystąpiono do rywalizacji o końcowe zwycięstwo.

W ten sposób wyłoniono triumfatora XVI Memoriału Sławomira Harafa, którym okazał się Śląsk Wrocław. W finale ekipa ze stolicy Dolnego Śląska pokonała 7:1 Marcinki Kępno.
W spotkaniu o 3 miejsce gospodarze turnieju czyli UKS Lechia Dzierżoniów uległa po emocjonującym widowisku Gryfowi Świdnica w rzutach karnych 3:4. W regulaminowym czasie gry padł wynik 3:3.

Najlepsze zespoły otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 1900 zł i medale sfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów, a także okazałe puchary ufundowane przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu.

Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzono także najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został autor 15 bramek – Michał Faliński (Śląsk Wrocław), a najlepszym bramkarzem – Patryk Witaszczyk (Gryf Świdnica). Obaj zawodnicy w nagrodę otrzymali pamiątkowy puchar, bon na zakup sprzętu sportowego oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki.

Wręczono także statuetkę oraz nagrodę finansową dla najlepszego zawodnika Lechii Dzierżoniów, którym został Nikodem Maj, a także statuetkę oraz nagrodę rzeczową (piłka) dla najlepszej zawodniczki turnieju – Zuzanny Walczak (UKS Bielawianka Bielawa) ufundowane przez rodzinę Sławomira Harafa.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020 oraz środków OZPN Wałbrzych i UKS Lechii Dzierżoniów.

6 lutego 2019

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *