Bielawa, Fotogaleria, Kultura

Za nami Ogniste Pożegnanie Lata!

Ponad półtora tysiąca osób zgromadziło się w niedzielę 27 sierpnia na Sudeckiej Plaży by oficjalnie pożegnać lato nad jeziorem bielawskim. Jak na wysokie temperatury podczas lata przystało, podczas oficjalnego pożegnania wakacji, Bielawa zamieniła się w prawdziwą arenę ognia. Mimo ostatnich dni sierpnia, było naprawdę gorąco!

 IMG_1360

„Ogniste Pożegnanie Lata” w Bielawie rozpoczęły animacje dla dzieci, którym towarzyszyły tańce i śpiew w rytmach zespołu Amber. Na ich zakończone najmłodsi mieszkańcy Bielawy puszczali na brzegu jeziora pływające lampiony. Gdy na tafli bielawskiego jeziora rozbłysły kwieciste światełka, nadszedł punkt kulminacyjny wydarzenia, czyli spektal w wykonaniu Teatru Prawdziwego w Bielawie. Wspomniany teatr obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności, dlatego tuż przed występem grupy, burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa oficjalnie pogratulował wieloletniej działalności dyrektorowi formacji Włodzimierzowi Butrymowi, rozpoczynając tym oficjalnie niedzielne wydarzenie.

Dwie wyłaniające się z otchłani bielawskiego jeziora żaglówki z Klubu Żeglarskiego „Wielka Sowa”, towarzyszące im migające sygnały świetlne z wyspy – w ten magiczny sposób rozpoczęło się wczorajsze wydarzenie. Następnie aktorzy Teatru Prawdziwego przedstawili wysokiej klasy show obrazujące bitwę ognia, z wykorzystaniem pochodni, światła i muzyki symfonicznej. Całość zakończył widowiskowy pokaz sztucznych ognii i laserów.

Wydarzenie zorganizowane było po raz pierwszy, ale sądząc po frekwencji nie ostatni. Urząd Miejski, który był jego pomysłodawcą, wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki, już teraz myśli o znacznym rozszerzeniu formuły imprezy w przyszłym roku.

źródło: UM Bielawa

28 sierpnia 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *