Aktualności, Sport, Ważne!

Zagłosuj – postaw na SWOICH!

Pozostało tylko kilka dni na oddanie głosu w Dolnośląskim Budżecie Obywatelskim. Do niedzieli o wsparcie finansowe walczy MKS Pogoń Pieszyce. Cel? Nieodpłatne, cykliczne rozgrywki piłkarskie dla dzieci i młodzieży, również – a może i przede wszystkim – z naszego powiatu.

To już III edycja Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji, w tym roku program został rozszerzony i obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. III edycja budżetu to aż 1 milion złotych, które przeznaczone będą na projekty z zakresu kultury, upowszechniania sportu i promowania oferty turystycznej Dolnego Śląska. Część tej kwoty może trafić również na inicjatywę tworzoną na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Szukamy środków na podnoszenie jakości szkolenia. Dzięki temu projektowi będziemy w stanie zorganizować cykliczne i nieodpłatne rozgrywki dla najmłodszych piłkarzy z województwa dolnośląskiego. Co dwa tygodnie w Pieszycach, bez presji wyniku, cztery kluby, które zgłoszą się w danym terminie, rozegrają na czterech boiskach mecze kontrolne każdy z każdym – mówi Radosław Drążczyk, pomysłodawca inicjatywy i trener pieszyckiego klubu.

Celem Programu „Aktywny Dolny Śląsk” jest przede wszystkim stworzenie skutecznego narzędzia budowania społeczeństwa obywatelskiego na Dolnym Śląsku i wzmacniania poczucia identyfikacji z regionem. Tworzony wspólnie budżet będzie pełnić jednocześnie rolę konsultacyjną dla Zarządu Województwa.

20 kwietnia 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *